Жінка з нічого може зробити салат і проблему, кажуть французи. Пропонуємо декілька порад, як навчитись боротись зі страхом перед непевним завтрашнім днем.
Погодьмось, як часто ми, прокручуючи по десять сценаріїв поведінки у майбутньому, переживаємо з приводу усіх, здебільшого нереальних, таких, що можуть трапитись дрібниць?
Що буде, якщо у садочку дитина захворіє або до неї не так ставитиметься вихователька, а що робити з діть ми на літніх канікулах, якщо їх не вдасться забрати бабусі з дідусем, чого приятелька так коротко говорила по телефону, може вона щось приховує або зла… Цей список думок, острахів і побоювань можна продовжувати до безкінечності.
Аде, дорогі жінки, не можна контролювати увесь світ, яким би він не був! Постійні переживання лише негативно впливають на вас самих і постійно пригнічують, нагнітають.
Забігаючи наперед, не робимо нічого доброго – тратимо свою енергію замість того, щоби бачити насправді добре і позитивне у сьогоднішньому дні.
Постійні страхи і переживання не тільки шкідливі емоційно, але й фізично. Підняття тиску, зниження імунітету – через не що інше як постійне поїдання себе негативними думками.
Страх перед непевністю завтрашнього дня важко перебороти повністю, але можна бодай навчитись ним керувати.
- Спробуй турбуватись тільки тоді, коли на те є реальна причина.
- Так, ми живемо у непередбаченому світі, але це зовсім не повинно заважати нам бачити справжню красу життя.
- Живи уважно, але звертай увагу на те, що добре.
- Не вмикай без причини “сигналу SOS”. Бо він настільки гучно лунає в тебе всередині, що голосу тверезого розуму почути не вдасться.
- Будь реалісткою: більшість речей не потребують переживань, бо наш вплив на них вкрай обмежений.
- Важливо не те, що бачимо, а те, як на це реагуємо.
- Якщо мені таки не вдається жити без страждань, то постановляю переживати всього півгодини на день, а решту часу бути тут і зараз.
- Турбуюсь з приводу лише реальних ситуацій, а не уявних, які от-от нагрянуть і з яких не буде виходу. Бо значно краще вирішувати проблеми, а не створювати їх.
Підготувала Тетяна Трачук